Saucony Spitfire

Běžecké tretry Saucony Spitfire vás nezklamou při žádném sprinterském závodě ani tréninku. Zakousnou se pevně do povrchu doslova jako čelist žraloka a cílovou pásku protrhnete jako první. Tyto závodní běžecké boty se vám perfektně přizpůsobí, jsou přiléhavé a při závodě výborně podrží vaši patu. Hodnotíme je jako ideální volbu pro sprinty od 60 do 400 metrů. Kromě sprinterských závodů je závodní obuv Sauconny Spitfire vhodná i pro další atletické disciplíny. Boty si nemohou vynachválit třeba skokani o tyči, kteří v zákaznických recenzích doporučují objednat o číslo větší velikost bot, než je vaše běžná.

Jak hodnotí Saucony Spitfire závodní běžci?

Běžci na této řadě bot oceňují především stabilní a odnímatelné hroty, které jsou výborné samozřejmě na kratší vzdálenosti, ale i na delší tratě už nikoli. Další předností této řady bot je jejich velmi nízká váha a vymazlený design. Obuv je snadno čistitelná a odolná. Obzvláště cool jsou jejich pestro-barevné variace. Každopádně většina uživatelů hodnotí velmi pozitivně skvělý poměr mezi jejich cenou a kvalitou. Ale abychom byli zcela objektivní a nezmiňovali jen samé pozitiva, je tedy nutno podotknout, že někteří uživatelé si stěžují na trochu nepohodlný tvrdý oblouk a spodní část boty.

Saucony Spitfire 5 měl podešev vyrobenou z odolné a lehké gumy, trojúhelníkové nášlapy pod patou a v oblasti midfoot, které zajišťovali lepší trakci a kontrolu pohybu. Mezipodešev byl z plné pěny EVA, která je tenká a lehká. Toto odpružení pod nohama pomohlo změkčit došlap a ochránilo klouby. Svršek bot jvyroben ze syntetického síťovaného materiálu, který je navržen tak, aby pohodlně obepnul nohu. Díky tomu je bota lehčí a prodyšnější. Další vychytávkou byla odolná gumová podešev, která poskytovala lepší trakci a odolnost.

Zdroj: Amazon.com

Vzhledem k tomu, že klenba obuvi nenabízela příliš velkou podporu, byla vhodnější pro neutrální běžce, kteří ji nepřetěžují. Boty nebyly měkké jako jiné běžecké boty. Byly navrženy tak, aby byly co nejlehčí a snadno ovladatelné. Svršek bot byl vyroben z elegantního syntetického materiálu. Byl koncipován tak, aby poskytoval pohodlí a dobrou prodyšnost, což vedloke zdravému a příjemnému prostředí uvnitř boty i ve vypjatých situacích během závodu.