Online Magazín

werunning-magazin

Jak začít běhat a nikdy nepřestat - rozhovor s Vláďou Marčíkem

Vladimír Marčík, svěřenec Jana Pernici, ambasador eshopu Saucony Run, vycházející hvězda českého běhu běhá teprve od roku 2016 a už má za sebou výsledky, o kterých se mnohým může jen zdát. V dubnu 2019 v Keni a na závodu  Sportisimo ½ maratonu naznačil, že patří mezi českou elitu českého běhu. 00:30:39 je nejlepší čas, ve kterém zvítězil v závodu 7.3.2020 Palestra Kbelská 10. Na pardubickém vinařském půlmaratonu v Kostěnicích u Pardubic dosáhl dalšího skvělého času 01:06:52. V čem tkví takovýto úspěch? Kde se vzalo najednou tolik vytrvalosti? Myslíme, že nejen nás, ale i vás budou zajímat odpovědi na tyto záludné otázky.

Vladimír Marčík - ambasador značky SauconyRun.cz

 

Je dobrý nápad začít běhat?

Určitě. Běh je přirozený pohyb pro každého člověka. Dostupný, jelikož běhat se dá kdekoliv a kdykoliv. Běh Vás dostane do dobré formy. Ale rada pro začátečníky, všeho s mírou. Tělo člověka, který celý život neběhal nebo nesportoval, může reagovat na tento pohyb jinak. Začít pomalu, nikam nespěchat, nechtít ihned lámat rekordy, srovnávat se s minulostí a běháním na základní škole. Mělo by to být přirozené. Když se mi chce, půjdu, když tělo vydává signály, že je unavené ba bolavé, poslechnout ho.

Proč začít běhat? 

Často slyším, že někteří začínají běhat z hecu, protože je někdo popíchl v práci, v rodině nebo mezi přáteli. To by neměl být důvod proč začít běhat.

Nejprve musím rozdělit běhání a jít si zaběhat. Jít si zaběhat je dobrá aktivita. Dokáže zpestřit Váš den. Po práci pár koleček v parku, udělat si chuť na jídlo, ba mít jaksi splněno. Ukázat, že jsem v daný den aspoň něco udělal. Někteří si takhle chodí zaběhat a pak to doma oddělají deseti knedlíky, tučným jídlem a sudem piva. Pak si říkají, že si chodí zaběhat, takže je vše v pohodě. Neříkám, že to není špatné, někdo to tak prostě má.

Naopak běhání je něco trochu jiného. Snažíte se o určitý životní styl, záleží Vám na tom, každý den se připravujete na tuto aktivitu, těšíte se, snažíte se dodržování správné stravy, hledáte lidi a skupiny s podobným zájmem. Běhání děláte, protože chcete, baví Vás to, naplňuje, přináší to do vašeho života trocha štěstí a cítíte se dobře. To je i důvod proč jsem začal běhat já.

Jak s běháním správně začít?

Krůček po krůčku. Jak jsem napsal výše, nespěchat. Udělat krok je to nejdůležitější a někdy i to nejtěžší. Vůbec není ostuda, že první běhy budou trvat třeba pouze 15 minut nebo mezi běh budete vkládat chůzi. Důležité je naslouchat svému tělu. Když se cítíte dobře, jít větší kilometráž a rychleji, pokud jste měli těžký den, jít naopak méně a pomaleji. Musíte porozumět a chápat, co v daný den dokážete. Další věc je správná běžecká obuv. Vidím často běhat chlapy v konverskách, turfách nebo sálovkách na fotbal. Prostě to, co našli doma z dob minulých. Musím říct, že se jedná o klíčovou věc. Pokud budete běhat v botách, ve kterých vás bolí nohy. Odradí vás to, budete unaveni, na druhý den budete běh proklínat. Proto výběr kvalitní běžecké obuvi je podstatná věc. Mezi další důležité aspekty, jak správně začít řadím také kompenzační nebo regenerační doplňky. Místo běhu si dát saunu, krátké posilování těla, nějaké hry. Běh je pohyb víceméně pouze dopředu. Tělo si a něj zvyká a poté je obtížné si zvykat na jiný pohyb. Kompenzace je často zanedbávaná.

Co dělají začátečníci špatně?

Chtějí všechno hned. Chtějí být rychlí, chtějí být vytrvalí, v ideální formě. Někdy to rvou tak na sílu, že po půl roce běhání jsou natolik zničení, že už nemůžou ani chodit. To prostě nejde. Je to stejné jako v každé jiné sféře (v práci, ve škole, ve hře na hudebních nástrojích). Učíte se postupně. Opět zmíním frázi krůček po krůčku. A to platí i pro nás pro profesionální běžce. Pořád se posunujeme. Nemůžeme mít všechno hned. Někde začínáme a postupně se z prvňáčků stáváme absolventy. To je normální. Doopravdy neznám nikoho, kdo by dokázal přeskočit pár tříd a zvládal to.

V čem je běh lepší než ostatní sporty?

Neřekl bych, že je lepší než ostatní sporty. Každý sport je něčím super. Každý jsme jiný a každému vyhovuje a líbí se něco jiného. Běh je dostupný. Tenis můžete dělat pouze na tenisových kurtech, hokej pouze na ledě, fotbal víceméně pouze na fotbalových hřištích. Běh můžete provozovat úplně všude. Chcete běhat v přírodě, žádný problém, chcete si zaběhat na Karlově mostě, taky žádný problém, chcete běhat na písečné pláži, opět, žádný problém. To je kouzlo běhu. Znám lidi, kteří jezdí do zahraničí a turistiku spojují právě s během. Za jeden nebo dva dny dokážou oběhnout celé turistické město a jsou šťastní.

V jakém prostředí se nejlépe běhá?

Opět je to individuální věc. Já mám rád, když jsem v společnosti běžců, se kterými sdílím stejný zápal, milujeme běhání a dokážeme se navzájem podporovat a motivovat. Není nic lepšího než odpolední trénink po práci na našem stadionu na Strahově. Cítíte se v sedmém nebi. V daný okamžik bych nechtěl být nikde jinde. Běh v lese má své kouzlo, běh v brzkých ranních hodinách v centrum Prahy má také své kouzlo, nikde nikdo, jen vy a památky. To se neomrzí.

Máte nějaké tipy, jak začít běhat a nikdy nepřestat?

 1. Běhejte s radostí
 2. Nespěchejte a netlačte na sebe
 3. Naslouchejte svému tělu
 4. Najděte si parťáka nebo běžeckou skupinu
 5. Zvolte správnou běžeckou obuv
 6. Účastněte se běžeckých závodů a akcí
 7. Snažte se dodržovat správný životní styl (jídlo, pitný režim, spánek)
1. ročník Virtuálního běhu pro Paraple

beb-pro-paraple-big-banner-2

Milujeme běh, milujeme boty a milujeme rozdávat radost druhým. Když se spojí tyto tři věci dohromady, může vzniknout parádní jízda plná endorfinů, adrenalinu a smíchu. A tuhle smršť emocí nám nabízí Virtuální něh pro Paraple.  Je to to pravé ořechové a my výzvu s radostí přijímáme. Už jsme jednou nohou na startovní čáře! Přidáte se?

V květnu šlápněte do pedálu, zavažte tenisky, namažte kola a připravte plíce! Od 1.5. do 29.5. s námi můžete podpořit dobrou věc, a to buď jako jednotlivci, nebo i firmy, které si mohou startovné odečíst z nákladů. Cílem je zdolat co nejvíce kilometrů a pomoci lidem, kteří neměli v životě takové štěstí.

K tomu, abyste se stali součástí jednoho velkého parapletího týmu potřebujete jen elán, oblíbenou aplikaci a chuť pomáhat. Celý květen bude patřit trasování. Svoje kilometry zaznamenáte do aplikace a poté jen nasdílíte svou zdolanou vzdálenost. Myslíme si, že to nemůže být jednodušší.

Podrobnosti o události najdete zde.

Podpořit projekt můžete zde.

Recenze Saucony Triumph 18

saucony-triumph-18-recenze

Tato bota byla vydána v roce 2020, jako pokračování generace bot. Saucony vydává, každý rok velký počet běžeckých bot a proto je těžké vybrat tu nejlepší. Ovšem Saucony Triumph 18, opět předčila očekávání a proto se stlala vítězem a dostala od mnohých sportovců přirovnání „Cadillac“, pro snadný běh s příjemný pocit při běhu. O botě můžeme také slyšet, že je o mnohem lepší než předešlá série 17. Bota působí citlivě, polstrovaně a při běhu je neuvěřitelně hladká. Přechody jsou bez problému a při běhu v této botě máte pocity, že při odrazech vám bota sama pomáhá. Bota jako taková je sestavena z nejlepších technologií, které značka Saucony nabízí. Je postavena hlavně pro pohodlí běžce a je stavěna na delší tratě a výdrž. Jedná se o běžeckou botu, jenž je nejvíce odpružená v historii všech bot této značky.

Hlavní změny

Platforma Triumph je tu již několik let a vždy bude Triumph 18 srovnávána s botou minulou. Proto se nejvíce mluví o tom, jaký je mezi sedmnáctkou a osmnáctkou rozdíl, i když se může zdát v některých detailech velice podobná.

Vylepšení polstrování paty

Pokud by jste si vzali Triumph 17 a poté hned 18 rozhodně ucítíte značnou změnu v polstrování paty. Pata v 17 byla nastavena nízko na patním pultu. Za to v osmnáctce je pata velmi pěkně a výše polstrovaná. Pata je díky tomu více uzamčená a krásně pohodlná.

Podešev a mezipodešev

Zde vidí sportovci nejvíce změn oproti botě 17. Polstrované, ale citlivé. Tak by se dala osmnáctka nazvat. Jak již bylo řečeno jedná se o nejvíce polstrovanou botu, kterou značka přivedla na trh. V podeševu PWRRUN + byla guma nahrazena naprosto novou verzí s vyšším oděrem a větší flexibilitou na noze pro extra rychlé přechody. Bota se díky tomu drží i za velmi deštivého počasí. Dobře se drží také na štěrku či ve volné přírodě. Díky tomu získává bota skvělé odpružení od paty až k přední části chodidla a přitom je dodržena pořád velká flexibilita špičky. Přechod je opravdu plynulý a hlavně z tohoto důvodu Triumph 18 sbírá samé kladné reference.

Svršek boty

Triumph 18 je velmi pohodlný na noze a to díky velkému množství polstrování. Svršek je často popisován jako „plyšový ráj“. Osmnáctka má nejvíce plyšový jazyk ze všech bot. Límec na patě je také velmi plyšový, díky čemuž dochází k větší struktuře a podpoře zadní části nohy. Tkaničky jsou velmi pružné a houbovitě nafouklé, jenž umožňují takzvaný „nulový skus“.

Nožní zámek

Nožní zámek boty je velmi důležitý. A i zde na osmnáctku najdete pouze, jen samé plusové body. Sportovci popsali zámek boty jako "kolébku“ ideální pro výkon. Mnoho jich také použilo slovo „dokonalost pro nohu“, díky čemuž zůstane noha naprosto na místě a neklouzání paty zajistí bezpečné udržování chodidla tam, kde má. Díky tomu je krok velmi dobře cítit a běžec má jistotu, že noha drží v botě tak jak by měla.

Životnost Triumph 18

Životnost boty je velice dobrá. Dokonce bylo zjištěno, že po více než 110 km, nejsou na obuvi žádné známky opotřebení. Díky tomu odborníci tvrdí, že bota vydrží až 1 200 km. Což už je tedy, porce opravdu obrovská.

Menší nezdary Triumph 18

Jako všechno má své plusy, musí mít vše i své mínusy. Zde jsou to však mínusy opravdu maličké a z většiny záleží na daném sportovci. To, že je bota maličko těžší se svojí váhou 315 gramů je pravda. Malému množství vadí právě polstrování boty. Jsou tu i názory takové, že díky polstrování se v botě cítí moc teple až přehřátě. Také proto, je prý bota málo prodyšná a méně se odvzdušňuje.

Saucony Triumph 18 Red Mutant, Dusk/Gold a Deep Teal/Silver

Tyto tři výrobky bot jsou řazeny do modelové kategorie Saucony Triumph.

Všechny tři boty jsou sportovci velmi doporučované pro dlouhé výběhy. A to hlavně díky tlumení při kontaktu boty se zemí. V botách se cítíte velmi pohodlně, ale také velice rychle. Dodávají pocit lehkosti a energie, kterou můžete přenést do běhu. Jsou také velmi chválené díky geometrii podešve. Noha drží v běžeckých botách velice komfortně a díky tomu nedochází k žádnému pohybu nohy v botě. Jsou vyrobeny z syntetického materiálu. Technologie použité při výrobě jsou PWRRUN+ jenž botám zajišťují opravdu pochvalované nejnovější tlumení nohy. Dále pak jsou bory velmi vybírané díky svému designu. Technologie FORMFIT zajišťuje díky režimu 3D vytvoření skvělé konstrukce podešve, jenž má největší změnu oproti rokům předešlým.

Zhodnocení

Ať si vyberete Red Mutant, Dusk Gold, nebo snad Deep Teal/Silver rozhodně neprohloupíte. Boty od Saucony, jsou vždy velice kvalitní a doporučované, proto jsou využívány nejlepšími sportovci světa. Triumph 18 je opravdu bota největší kvality, kterou značka Saucony vypustila na trh. Pohodlná, pevná, vyráběna nejmodernějšími technologiemi a s obrovskou životností.

Všechny modely běžeckých bot Saucony Triumph si můžete koupit zde.

Technologie Saucony

Přehled technlogií Saucony

Technologie Saucony

 Popis technologie  

COMFORT LINE SOCKLINER

Vložka do bot vytvarovaná tak, aby dobře objala patu, podepřela klenbu a snížila největší tlak na špičce. Díky prvotřídnímu materiálu EVA je výjimečně responzivní.

EVERUN

Velmi odolné tlumení na bázi kuliček z polyuretanové pěny, které je přirozeně flexibilní a odolné a vrací spoustu vydané energie, abyste se na něj mohli spolehnout na každém kroku.

FLEXFILM

Odlehčený a zároveň pevný materiál, díky kterému je svršek bezešvý a pružný a skládá se z menšího počtu vrstev.

FORMFIT

Na designu obuvi pracujeme v exkluzivním režimu 3D. Díky tomu jsme vytvořili konstrukci podešve, na kterou jsme umístili tlumení, které se přizpůsobí vaší noze. Svršek je pak vyroben z materiálu, který se lehce natáhne a dobře vás ochrání.

FOUNDATION PLATFORM

Vysoce univerzální platforma, která vám skvěle padne a přináší maximální pohodlí a oporu. Kompatibilní s protetickými pomůckami i vložkami do bot.

GRID

Stabilní tlumení na patě.

iBR+

Přináší lepší tlumení než standardní foukaná pěna a je o 33 % lehčí.

ISOFIBER

Lehký systém integrovaný do svršku okolo paty a střední části chodidla, který nohu dobře podepře a podrží.

ISOKNIT

Běžcům skvěle padne jako ISOFIT a navíc je vyroben z pletené textilie, takže je prodyšný i pružný a nohu dobře podrží tam, kde je to potřeba.

ISOFIT

Dynamický systém v podobě měkkého vnitřního pouzdra a podpůrné plovoucí konstrukce, který se dokonale přizpůsobí tvaru a pohybu nohy.

OFFSET

Rozdíl v tloušťce podešve a mezipodešve na patě a špičce.

POWERGRID

Materiál PWRFOAM integrovaný s technologií GRID vytváří systém, který nohu efektivně podrží uprostřed boty a pohltí a dále rozprostře nárazy při dopadu. Pro hladký a responzivní běh.

PROGRID

Materiál ProGrid je responzivnější než EVA a postará se o neuvěřitelně skvělé tlumení ve velmi lehkém provedení.

PRO-LOCK

Postranní podpůrný systém ve střední části obuvi, který nohu obejme a pevně ji podrží na platformě.

PWRGRID+

Platforma PWRGRID+ má o 20 % víc tlumení a je o 15 % odolnější než standardní POWERGRID, takže je responzivní, skvěle chrání nohu při dopadu a budete se v ní cítit naprosto luxusně.

PWRFOAM

Tlumení využívající materiál EVA, které je velmi odolné a responzivní.

PWRRUN+

Nejnovější objev v oblasti tlumení na bázi polyuretanu, který má nižší hustotu, takže zvyšuje měkkost a snižuje hmotnost tohoto skvěle odolného tlumení. Běžcům přináší jen to nejlepší ve všech šesti oblastech tlumení, tzn. absorpce nárazu při dopadu, responzivnost, snížení tlaku, návratnost energie, odolnost a nízká hmotnost.

PWRRUN

Nejnovější modernizace tlumení využívající materiál EVA, které přináší ještě větší návratnost energie při dopadu a je odolnější než předchozí verze.

PWRTRAC

Přilnavá guma s vynikající trakcí, která hodně vydrží a je odolná proti oděru. Tato sloučenina má třikrát vyšší koeficient tření (tzv. COF) než běžná karbonová guma.

RUNDRY

Materiál podšívky límce má vynikající schopnost odvádět pot a je velmi pohodlný.

REACT2U

Velmi měkká vložka z paměťové pěny, která přináší dokonalé tlumení.

REACT2U+

Vložka z paměťové pěny, která neobsahuje žádnou tkaninu a je skvěle responzivní i pohodlná.

SAUC-FIT

Podepírá klenbu a naprosto dokonale vám sedne.

SRC

Sloučenina Super Rebound Compound pohlcuje náraz při dopadu na patě, a snižuje tak rotaci nohy a napomáhá hladkému přechodu na střed chodidla.

SSL

Směs Saucony Super Lite EVA maximalizuje odraz a odolnost při zachování minimální hmotnosti.

SUPPORT FRAME

Tvarovaná opora paty, díky které vám bota bezpečně a stabilně sedne.

TRI-FLEX

Naše podešev TRI-FLEX zlepšuje rozptýlení nárazu při dopadu, je optimálně pružná a má skvělou trakci.

VERSAFOAM

Odolné tlumení na bázi materiálu EVA speciálně vyladěné tak, aby bylo dokonale responzivní.

VERSARUN

Neuvěřitelně kvalitní tlumení na bázi materiálu EVA, které je responzivní a odolné tak, aby zvládlo nejrůznější aktivity.

XT-900

Podešev z prvotřídní karbonové gumy s vynikající trakcí a vysokou odolností proti opotřebení.

XT-600

Materiál podešve z karbonové gumy s vynikající odolností proti oděru a skvělou trakcí.

Technologie Saucony Everun

Technologie Saucony Everun je unikátní systém odpružení od značky Saucony. Podle vlastních slov brandu najdeš tenisky s technologií Saucony Everun pro každou příležitost. Ať už běháš rychle, běháš pomalu nebo nejradši běháš v hloubi duše svého vlastního světa. V každém z těchto případů se každopádně můžeš těšit na pohodlný došlap.

Saucony® Endorphin Speed obdržela cenu Editor’s Choice

Obuv Saucony® Endorphin Speed obdržela cenu Editor’s Choice časopisu Runner’s World v průvodci běžeckou obuví pro podzim 2020.

V našem modelu Speed poběžíte rychle a s lehkostí při tempovém tréninku i závodě.

WALTHAM, USA  – Globální výrobce výkonnostních běžeckých a lifestylových produktů Saucony s nadšením oznamuje, že jeho obuv Endorphin Speed, která využívá technologii SPEEDROLL™, získala cenu redaktorů časopisu Runner’s World US v průvodci běžeckou obuví pro podzim 2020. Obuv Speed určená pro každodenní běh, kterou pomáhali vyvinout elitní sportovci, je součástí kolekce Endorphin společnosti Saucony. Ta obsahuje tři výkonnostní modely, ve které vás požene dopředu pocit nekončící rychlosti. Obuv kolekce Endorphin obsahuje závodní model Endorphin Pro, oceňovaný Endorphin Speed pro tempový běh a model Endorphin Shift pro všechny ostatní typy běhu. Celá kolekce Endorphin je nově v prodeji u specializovaných prodejců po celém světě i na webových stránkách saucony.com.

Jeff Dengate v recenzi této obuvi pro časopis Runner’s World píše: „Speed je dostupnější tréninková obuv než závodní model Endorphin Pro (cena 200 USD), což je možná nejskvělejší maratonová obuv, kterou vyrobil někdo jiný než Nike. Molly Seidel se v těchto botách v kvalifikaci na olympijský maraton umístila na druhém místě. Model Speed sice stojí míň, ale nabízí většinu stejných prvků, včetně pružné pěny na bázi materiálu PEBA. Klíčový rozdíl ale spočívá v tom, že místo extrémně tuhé destičky z karbonového vlákna využívá nylon, takže je výrazně pružnější a pohodlnější při delším běhu a tréninku. V našich testech nepůsobila výrazně pomaleji než model Pro, a to ani podle jednoho z našich testerů, který se téměř probojoval do kvalifikace na olympijský maraton. Za tuto cenu musí společnost Saucony modelu Speed prodat spousty,“ dodal Dengate.

„Poprvé jsem v této obuvi vyběhl na kopcovitou trasu v délce 24 km,“ říká tester z časopisu Runner’s World. „Model Endorphin Speed podával vynikající výkon a cítil jsem se v něm opravdu výborně. Zaběhal jsem si v něm i na dráze, a to dvoustovky pod 30 sekund a dokonce i intervaly 800 metrů pod 2 minuty. Tato obuv určená na delší vzdálenosti je perfektně pohodlná i při tréninku rychlosti, což je naprosto úžasné.“

„Toto důležité ocenění ze strany časopisu Runner’s World nás obzvlášť potěšilo, protože kolekce Endorphin je nejúžasnější v celé historii značky,“ říká Shawn Hoy, viceprezident pro globální produkty ve společnosti Saucony. „Každý den se snažíme běhání aspoň trochu zlepšovat způsobem, který je naší společnosti Saucony vlastní. Obuv Endorphin Pro umí při závodech prostě čarovat a model Speed je spolehlivý univerzál na každodenní trénink, který se výkonem vyrovná závodní obuvi. Běžci, kteří by rádi dosahovali elitního výkonu při každém běhu, obuv Speed rozhodně ocení.“

Kolekce Endorphin: Evoluce rychlosti

endorphin-speed

Jako první přichází nejvýkonnější model Endorphin Pro. Tato závodní obuv využívá destičku z karbonového vlákna, díky které běžci zařadí ještě vyšší rychlost a vylepší si osobák. Kolekce dále obsahuje oceňovaný model Endorphin Speed, který dosahuje skoro stejného výkonu díky flexibilnější nylonové destičce a rychleji v něm dosáhnete vyšší rychlosti při tempovém tréninku i na závodech.  A nakonec obuv Endorphin Shift, která se díky kombinaci měkkého tlumení a stabilnější platformy hodí na hladký běh kdykoli během týdne. Tři modely, skvělé výsledky.

Podrobnosti o produktech kolekce Endorphin

Endorphin Pro:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Nové velmi lehké tlumení PWRRUN™ PB s materiálem PEBA je o 40 % lehčí než naše tlumení PWRRUN+™ a vrátí vám 88 % vydané energie.
 • Destička ve tvaru písmene S vyrobená našimi vývojáři z karbonového vlákna po celé délce boty je velmi lehká a pevná, takže ulehčuje přechody a optimalizuje použitou pěnu tak, aby přinášela efekt odrazového můstku.
 • Technologie FORMFIT™ technology pohodlně obejme nohu ze všech stran, aby vám obuv dokonale sedla.
 • Svršek s výztuhami s 3D tiskem je flexibilní a zároveň nohu podrží přesně tam, kde to potřebujete.
 • Offset/drop: 8 mm; hmotnost: pánský model 213 g, dámský model 179 g.

Endorphin Speed:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Nové velmi lehké tlumení PWRRUN™ PB s materiálem PEBA je o 40 % lehčí než naše tlumení PWRRUN+ a vrátí vám 88 % vydané energie.
 • Destička ve tvaru písmene S vyrobená našimi vývojáři z termoplastického polyuretanu po celé délce boty je velmi lehká a pevná, takže ulehčuje přechody a optimalizuje použitou pěnu tak, aby přinášela efekt odrazového můstku.
 • Technologie FORMFIT™ pohodlně obejme nohu ze všech stran, aby vám obuv dokonale sedla.
 • Svršek s výztuhami s 3D tiskem je flexibilní a zároveň nohu podrží přesně tam, kde to potřebujete.
 • Offset/drop: 8 mm; hmotnost: pánský model 221 g, dámský model 192 g.

Endorphin Shift:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Silnější mezipodešev s tlumením z pěny PWRRUN slouží jako optimální platforma pro hladký běh, která vás požene dopředu.
 • Nižší offset/drop zvyšuje stabilitu a společně s rozšířenou patní částí z termoplastického polyuretanu i gumovým mediálním klínkem nohu dobře podrží.
 • Offset/drop: 4 mm; hmotnost: pánský model 286 g, dámský model: 269 g.

 

 

 

 

Nové Saucony Ride 13 na podzim 2020

Tisková zpráva společnosti Saucony:

Nová obuv Ride 13, nyní vybavena tlumením PWRRUN™, je tu pro všechny, kteří si při běhu chtějí dopřát spolehlivé pohodlí. V tomto modelu si vychutnají spoustu kilometrů s ještě měkčím tlumením a v novém aerodynamickém tvaru.

WALTHAM, USA – Globální výrobce výkonnostních běžeckých a lifestylových produktů Saucony® dnes odhalil zcela novou obuv Ride 13, která je přímo nabitá novinkami a dokonale uspokojí všechny, kteří si při běhu chtějí dopřát spolehlivé pohodlí. Tato univerzální tréninková obuv značky Saucony bez podpory došlapu teď využívá tlumení PWRRUN™, takže přináší ještě vyšší návratnost energie a běžci si v ní vychutnají víc hladkých kilometrů. Mezi další novinky patří vylepšená konstrukce FORMFIT™, ve které budou mít běžci pocit dokonalého pohodlí přizpůsobeného na míru, a odolná podešev z foukané pěny, která přináší ještě větší a lehčí tlumení. Model Ride 13 bude k dostání v Evropě, na Středním východě a v Africe od 1. září u vybraných specializovaných prodejců a na webových stránkách saucony.com.

„Naše neutrální tréninková obuv číslo jedna teď přichází ve výrazně zmodernizované verzi,“ říká Shawn Hoy, viceprezident společnost Saucony pro globální produkty. „Nový model Ride 13 teď využívá tlumení PWRRUN, a díky tomu skvěle kombinuje pohodlí i výkon, takže si v něm běžci vychutnají hladší běh a ještě živější tempo. Díky vylepšené konstrukci FORMFIT navíc běžci určitě ocení pocit bezpečí, který jim přináší.“

Model Saucony Ride 13 přinese tyto parametry

saucony-rede-13

 • Tlumení PWRRUN skvěle vrací vydanou energii a déle vydrží.
 • Podešev TRI-FLEX™ přináší optimální flexibilitu a přechody z paty na špičku.
 • Podešev je vyrobena z odolnější foukané gumy, takže po delší dobu nabízí vyšší výkon.
 • Nejkvalitnější konstrukce FORMFIT značky Saucony nohu pohodlně obejme a padne vám jako ušitá na míru.
 • Prodyšný svršek s 3D potiskem podle potřeby nohu podrží nebo se roztáhne.

Model Saucony Ride 13 bude v prodeji od 1. září 2020, a to v pánských velikostech 7 až 13, 14 a 15 a v dámských velikostech 5 až 12 (podle amerického číslování).

O společnosti Saucony: Saucony, divize společnosti Wolverine Worldwide, Inc. (NYSE: WWW) je přední globální značka pro běžecký životní styl, která kombinací výkonnosti, inovací a stylu vytváří neodolatelnou běžeckou obuv a oblečení se svými věhlasnými značkami Saucony a Saucony Originals. Společnost Saucony, založena roku 1898, podporuje lidského ducha na každém kroku, při každém běhu a po celém světě. Heslo společnosti Run for Good funguje jako výzva pro všechny lidi, aby si vyzkoušeli, jakou má běh sílu proměnit člověka. Mezi oceňované inovace společnosti patří technologie PWRRUN™ PB, PWRRUN+™ a FORMFIT™.Ve společnosti Saucony je dobrý každý den, kdy si jdeme zaběhat. A ještě lepší den je ten, kdy ke běhu inspirujeme ostatní.

Jonathan Quint

Ředitel marketingu pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky

 

Saucony® Triumph 17 vítězem kategorie Editor’s Choice

Saucony® Triumph 17 vítězem kategorie Editor’s Choice v průvodci běžeckou obuví pro jaro 2020 časopisu Runner’s World.

„V obuvi Triumph budou běžci jednoznačně triumfovat.“

WALTHAM, USA  – Společnost Saucony, která vyrábí běžecké a lifestylové vybavení a tím podporuje lidského ducha na každém kroku po celém světě, s nadšením oznamuje, že její obuv Triumph 17, která využívá tlumení PWRRUN+™, zvítězila v kategorii Editor’s Choice v průvodci běžeckou obuví pro jaro 2020 časopisu Runner’s World. Nová generace tlumení mezipodešve PWRRUN+ společnosti Saucony je o 28 % lehčí než předchozí prvotřídní tlumení této značky, a je tak pružnější, výkonnější i responzivnější.

Amanda Furrer ve své recenzi pro Runner’s World píše: „Běžci byli nadšeni z toho, jak luxusně se v modelu Triumph 17 cítili. Obuv samozřejmě nelze posuzovat jen podle pocitu pohodlí. Nejdřív jsem si říkala, jestli mě tak měkká bota vůbec při ranním běhu přinutí přidat na rychlosti. Postupně jsem si ale na běh obouvala Triumphy čím dál častěji, běhávala jsem v maratonovém tempu a na jejich tlumení a odraz jsem si doslova navykla. Zdrojem tohoto hnacího motoru je nová mezipodešev PWRRUN+. Podle společnosti Saucony je tato nová pěna o 28 % lehčí a navíc odolnější než její předchůdce. Při běhu je obuv pružnější i flexibilnější. Mám na testování i jiné modely, ale tato obuv je můj nový miláček na letošní sezónu tréninku na maraton.“

„Pro celý tým společnosti Saucony je zisk této ceny od časopisu Runner’s World a uznání ze strany běžců po celém světě velká pocta,“ říká Shawn Hoy, viceprezident společnosti pro globální produkty. „Naším cílem je přinášet běžcům naprosto zásadní vybavení, které zlepší jejich výkon, a to ve výrazném stylu společnosti Saucony. Běžci, kteří chtějí to nejlepší ochranné tlumení, které je zároveň lehoučké a pružné, budou z dokonale responzivní a výkonné obuvi Triumph naprosto nadšeni. Nemůžeme se dočkat, až v ní po celém světě začnou polykat první kilometry. V obuvi Triumph budou běžci jednoznačně triumfovat.“

Saucony Triumph 17

Díky nejnovější generaci technologie nepřetržitého tlumení PWRRUN+ běžci ocení pohodlí a výkon, které jim zcela nová obuv Triumph 17 přináší. Nové tlumení mezipodešve PWRRUN+ je flexibilnější, odolnější a lépe pruží;

 • PWWRUN+ je o 28 % lehčí než předchozí pěna společnosti Saucony (video zde).
 • Vložka FORMFIT™ 360° chodidlo dokonale obejme a postará se o jeho pohodlí ze všech stran.
 • Vylepšená pata a špička, včetně nové geometrie, zlepšují rychlost pohybu vpřed.
 • Prvotřídně zpracovaná místa, která jsou v bezprostředním kontaktu s nohou, jako luxusní pěna na patním límci a podšívka jazyka.
 • Podešev TRIFLEX™ je odolnější a urychluje přechod z paty na špičku.
 • Svršek se síťoviny se 3D tiskem je flexibilní a přináší oporu tam, kde je to potřeba.
Nahoru
12 položek celkem