Recenze Saucony Triumph 18

saucony-triumph-18-recenze

Tato bota byla vydána v roce 2020, jako pokračování generace bot. Saucony vydává, každý rok velký počet běžeckých bot a proto je těžké vybrat tu nejlepší. Ovšem Saucony Triumph 18, opět předčila očekávání a proto se stlala vítězem a dostala od mnohých sportovců přirovnání „Cadillac“, pro snadný běh s příjemný pocit při běhu. O botě můžeme také slyšet, že je o mnohem lepší než předešlá série 17. Bota působí citlivě, polstrovaně a při běhu je neuvěřitelně hladká. Přechody jsou bez problému a při běhu v této botě máte pocity, že při odrazech vám bota sama pomáhá. Bota jako taková je sestavena z nejlepších technologií, které značka Saucony nabízí. Je postavena hlavně pro pohodlí běžce a je stavěna na delší tratě a výdrž. Jedná se o běžeckou botu, jenž je nejvíce odpružená v historii všech bot této značky.

Hlavní změny

Platforma Triumph je tu již několik let a vždy bude Triumph 18 srovnávána s botou minulou. Proto se nejvíce mluví o tom, jaký je mezi sedmnáctkou a osmnáctkou rozdíl, i když se může zdát v některých detailech velice podobná.

Vylepšení polstrování paty

Pokud by jste si vzali Triumph 17 a poté hned 18 rozhodně ucítíte značnou změnu v polstrování paty. Pata v 17 byla nastavena nízko na patním pultu. Za to v osmnáctce je pata velmi pěkně a výše polstrovaná. Pata je díky tomu více uzamčená a krásně pohodlná.

Podešev a mezipodešev

Zde vidí sportovci nejvíce změn oproti botě 17. Polstrované, ale citlivé. Tak by se dala osmnáctka nazvat. Jak již bylo řečeno jedná se o nejvíce polstrovanou botu, kterou značka přivedla na trh. V podeševu PWRRUN + byla guma nahrazena naprosto novou verzí s vyšším oděrem a větší flexibilitou na noze pro extra rychlé přechody. Bota se díky tomu drží i za velmi deštivého počasí. Dobře se drží také na štěrku či ve volné přírodě. Díky tomu získává bota skvělé odpružení od paty až k přední části chodidla a přitom je dodržena pořád velká flexibilita špičky. Přechod je opravdu plynulý a hlavně z tohoto důvodu Triumph 18 sbírá samé kladné reference.

Svršek boty

Triumph 18 je velmi pohodlný na noze a to díky velkému množství polstrování. Svršek je často popisován jako „plyšový ráj“. Osmnáctka má nejvíce plyšový jazyk ze všech bot. Límec na patě je také velmi plyšový, díky čemuž dochází k větší struktuře a podpoře zadní části nohy. Tkaničky jsou velmi pružné a houbovitě nafouklé, jenž umožňují takzvaný „nulový skus“.

Nožní zámek

Nožní zámek boty je velmi důležitý. A i zde na osmnáctku najdete pouze, jen samé plusové body. Sportovci popsali zámek boty jako "kolébku“ ideální pro výkon. Mnoho jich také použilo slovo „dokonalost pro nohu“, díky čemuž zůstane noha naprosto na místě a neklouzání paty zajistí bezpečné udržování chodidla tam, kde má. Díky tomu je krok velmi dobře cítit a běžec má jistotu, že noha drží v botě tak jak by měla.

Životnost Triumph 18

Životnost boty je velice dobrá. Dokonce bylo zjištěno, že po více než 110 km, nejsou na obuvi žádné známky opotřebení. Díky tomu odborníci tvrdí, že bota vydrží až 1 200 km. Což už je tedy, porce opravdu obrovská.

Menší nezdary Triumph 18

Jako všechno má své plusy, musí mít vše i své mínusy. Zde jsou to však mínusy opravdu maličké a z většiny záleží na daném sportovci. To, že je bota maličko těžší se svojí váhou 315 gramů je pravda. Malému množství vadí právě polstrování boty. Jsou tu i názory takové, že díky polstrování se v botě cítí moc teple až přehřátě. Také proto, je prý bota málo prodyšná a méně se odvzdušňuje.

Saucony Triumph 18 Red Mutant, Dusk/Gold a Deep Teal/Silver

Tyto tři výrobky bot jsou řazeny do modelové kategorie Saucony Triumph.

Všechny tři boty jsou sportovci velmi doporučované pro dlouhé výběhy. A to hlavně díky tlumení při kontaktu boty se zemí. V botách se cítíte velmi pohodlně, ale také velice rychle. Dodávají pocit lehkosti a energie, kterou můžete přenést do běhu. Jsou také velmi chválené díky geometrii podešve. Noha drží v běžeckých botách velice komfortně a díky tomu nedochází k žádnému pohybu nohy v botě. Jsou vyrobeny z syntetického materiálu. Technologie použité při výrobě jsou PWRRUN+ jenž botám zajišťují opravdu pochvalované nejnovější tlumení nohy. Dále pak jsou bory velmi vybírané díky svému designu. Technologie FORMFIT zajišťuje díky režimu 3D vytvoření skvělé konstrukce podešve, jenž má největší změnu oproti rokům předešlým.

Zhodnocení

Ať si vyberete Red Mutant, Dusk Gold, nebo snad Deep Teal/Silver rozhodně neprohloupíte. Boty od Saucony, jsou vždy velice kvalitní a doporučované, proto jsou využívány nejlepšími sportovci světa. Triumph 18 je opravdu bota největší kvality, kterou značka Saucony vypustila na trh. Pohodlná, pevná, vyráběna nejmodernějšími technologiemi a s obrovskou životností.

Všechny modely běžeckých bot Saucony Triumph si můžete koupit zde.