Saucony® Endorphin Speed obdržela cenu Editor’s Choice

Obuv Saucony® Endorphin Speed obdržela cenu Editor’s Choice časopisu Runner’s World v průvodci běžeckou obuví pro podzim 2020.

V našem modelu Speed poběžíte rychle a s lehkostí při tempovém tréninku i závodě.

WALTHAM, USA  – Globální výrobce výkonnostních běžeckých a lifestylových produktů Saucony s nadšením oznamuje, že jeho obuv Endorphin Speed, která využívá technologii SPEEDROLL™, získala cenu redaktorů časopisu Runner’s World US v průvodci běžeckou obuví pro podzim 2020. Obuv Speed určená pro každodenní běh, kterou pomáhali vyvinout elitní sportovci, je součástí kolekce Endorphin společnosti Saucony. Ta obsahuje tři výkonnostní modely, ve které vás požene dopředu pocit nekončící rychlosti. Obuv kolekce Endorphin obsahuje závodní model Endorphin Pro, oceňovaný Endorphin Speed pro tempový běh a model Endorphin Shift pro všechny ostatní typy běhu. Celá kolekce Endorphin je nově v prodeji u specializovaných prodejců po celém světě i na webových stránkách saucony.com.

Jeff Dengate v recenzi této obuvi pro časopis Runner’s World píše: „Speed je dostupnější tréninková obuv než závodní model Endorphin Pro (cena 200 USD), což je možná nejskvělejší maratonová obuv, kterou vyrobil někdo jiný než Nike. Molly Seidel se v těchto botách v kvalifikaci na olympijský maraton umístila na druhém místě. Model Speed sice stojí míň, ale nabízí většinu stejných prvků, včetně pružné pěny na bázi materiálu PEBA. Klíčový rozdíl ale spočívá v tom, že místo extrémně tuhé destičky z karbonového vlákna využívá nylon, takže je výrazně pružnější a pohodlnější při delším běhu a tréninku. V našich testech nepůsobila výrazně pomaleji než model Pro, a to ani podle jednoho z našich testerů, který se téměř probojoval do kvalifikace na olympijský maraton. Za tuto cenu musí společnost Saucony modelu Speed prodat spousty,“ dodal Dengate.

„Poprvé jsem v této obuvi vyběhl na kopcovitou trasu v délce 24 km,“ říká tester z časopisu Runner’s World. „Model Endorphin Speed podával vynikající výkon a cítil jsem se v něm opravdu výborně. Zaběhal jsem si v něm i na dráze, a to dvoustovky pod 30 sekund a dokonce i intervaly 800 metrů pod 2 minuty. Tato obuv určená na delší vzdálenosti je perfektně pohodlná i při tréninku rychlosti, což je naprosto úžasné.“

„Toto důležité ocenění ze strany časopisu Runner’s World nás obzvlášť potěšilo, protože kolekce Endorphin je nejúžasnější v celé historii značky,“ říká Shawn Hoy, viceprezident pro globální produkty ve společnosti Saucony. „Každý den se snažíme běhání aspoň trochu zlepšovat způsobem, který je naší společnosti Saucony vlastní. Obuv Endorphin Pro umí při závodech prostě čarovat a model Speed je spolehlivý univerzál na každodenní trénink, který se výkonem vyrovná závodní obuvi. Běžci, kteří by rádi dosahovali elitního výkonu při každém běhu, obuv Speed rozhodně ocení.“

Kolekce Endorphin: Evoluce rychlosti

endorphin-speed

Jako první přichází nejvýkonnější model Endorphin Pro. Tato závodní obuv využívá destičku z karbonového vlákna, díky které běžci zařadí ještě vyšší rychlost a vylepší si osobák. Kolekce dále obsahuje oceňovaný model Endorphin Speed, který dosahuje skoro stejného výkonu díky flexibilnější nylonové destičce a rychleji v něm dosáhnete vyšší rychlosti při tempovém tréninku i na závodech.  A nakonec obuv Endorphin Shift, která se díky kombinaci měkkého tlumení a stabilnější platformy hodí na hladký běh kdykoli během týdne. Tři modely, skvělé výsledky.

Podrobnosti o produktech kolekce Endorphin

Endorphin Pro:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Nové velmi lehké tlumení PWRRUN™ PB s materiálem PEBA je o 40 % lehčí než naše tlumení PWRRUN+™ a vrátí vám 88 % vydané energie.
 • Destička ve tvaru písmene S vyrobená našimi vývojáři z karbonového vlákna po celé délce boty je velmi lehká a pevná, takže ulehčuje přechody a optimalizuje použitou pěnu tak, aby přinášela efekt odrazového můstku.
 • Technologie FORMFIT™ technology pohodlně obejme nohu ze všech stran, aby vám obuv dokonale sedla.
 • Svršek s výztuhami s 3D tiskem je flexibilní a zároveň nohu podrží přesně tam, kde to potřebujete.
 • Offset/drop: 8 mm; hmotnost: pánský model 213 g, dámský model 179 g.

Endorphin Speed:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Nové velmi lehké tlumení PWRRUN™ PB s materiálem PEBA je o 40 % lehčí než naše tlumení PWRRUN+ a vrátí vám 88 % vydané energie.
 • Destička ve tvaru písmene S vyrobená našimi vývojáři z termoplastického polyuretanu po celé délce boty je velmi lehká a pevná, takže ulehčuje přechody a optimalizuje použitou pěnu tak, aby přinášela efekt odrazového můstku.
 • Technologie FORMFIT™ pohodlně obejme nohu ze všech stran, aby vám obuv dokonale sedla.
 • Svršek s výztuhami s 3D tiskem je flexibilní a zároveň nohu podrží přesně tam, kde to potřebujete.
 • Offset/drop: 8 mm; hmotnost: pánský model 221 g, dámský model 192 g.

Endorphin Shift:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Silnější mezipodešev s tlumením z pěny PWRRUN slouží jako optimální platforma pro hladký běh, která vás požene dopředu.
 • Nižší offset/drop zvyšuje stabilitu a společně s rozšířenou patní částí z termoplastického polyuretanu i gumovým mediálním klínkem nohu dobře podrží.
 • Offset/drop: 4 mm; hmotnost: pánský model 286 g, dámský model: 269 g.