Saucony Swerve

Věhlasná značka americké běžecké obuvi Saucony přišla s ultralehkým modelem Saucony Swerve, který nahrazuje známé běžecké boty Saucony Jazz Swerve. Tato řada se vyznaovala vysokou mírou pohodlí a lehkostí. Zkušenosti vrcholových běžců hovoří za vše.

Jak hodnotily Saucony Swerve samotní běžci?

U bot oceňují především měkkost a podpůrné odpružení při došlapu. Několik z nich navíc poznamenává, že model Saucony Swerve je velice odolný i navzdory velmi intenzivnímu nošení. Boty jsou dobře prodyšné a noha běžce se nepotí. Mezipodešev obsahuje testy prověřenou pěnu, která má vzhledem ke své nízké váze vynikající odezvu. Zvyšuje energii valivého pohybu při běhu směrem k patě. Podpora klenby je další vlastností, která přispívá ke zdravému pohybu a kvalitnímu prožitku z běhání. Od paty až po přední část chodidla je dostatek místa pro pohodlné usazení nohy. Běžci se standardně tvarovanými chodidly by měli být schopni v této obuvi zapadnout do svého preferovaného střihu.

Tri-flex je nejnovější design podešve od společnosti Saucony. Podešev je lemována řadou flex drážek pro velkou flexibilitu, zatímco šikmé obdélníkové zámotky usnadňují botě lepší kontakt s povrchem a trakci. Pata boty využívá přizpůsobivou karbonovou gumu XT-900, zatímco zbytek podrážky pokrývá iBR +, která je pro lepší přilnavost lehčí a tlumenější než běžná foukaná guma.

Poměrně silný plát mezipodešve PowerGrid nabízí měkké a citlivé odpružení těchto běžeckých bot. Jedná se o vstřikováním tvarovanou vrstvu EVA s vlastní technologií od společnosti Saucony. To vše za účelem, aby pěna zvyšovala citlivost a odolnost.

Síťovaná konstrukce přikrývá svršek a je velmi prodyšná s dostatečnou flexibilitou a oporou v těch správných oblastech. Poskytuje větší bezpečnost a je překryta vrstvami FlexFilm, které jsou spojeny s horní částí. Pohodlí zvyšuje přiměřeně odpružená a plyšová tkanina jazyka a límce. Podpatek má podšívku Rundry, která odvádí vlhkost a dodává hebce příjemný pocit při nazouvání.

Saucony Swerve jsou běžecké boty pro ty, kteří hledají spolehlivou a dokonale funkční obuv bez mnoha zbytečných doplňků. 

Zdroj: runrepeat.com