Online Magazín, Strana 2

Saucony® Endorphin Speed obdržela cenu Editor’s Choice

Obuv Saucony® Endorphin Speed obdržela cenu Editor’s Choice časopisu Runner’s World v průvodci běžeckou obuví pro podzim 2020.

V našem modelu Speed poběžíte rychle a s lehkostí při tempovém tréninku i závodě.

WALTHAM, USA  – Globální výrobce výkonnostních běžeckých a lifestylových produktů Saucony s nadšením oznamuje, že jeho obuv Endorphin Speed, která využívá technologii SPEEDROLL™, získala cenu redaktorů časopisu Runner’s World US v průvodci běžeckou obuví pro podzim 2020. Obuv Speed určená pro každodenní běh, kterou pomáhali vyvinout elitní sportovci, je součástí kolekce Endorphin společnosti Saucony. Ta obsahuje tři výkonnostní modely, ve které vás požene dopředu pocit nekončící rychlosti. Obuv kolekce Endorphin obsahuje závodní model Endorphin Pro, oceňovaný Endorphin Speed pro tempový běh a model Endorphin Shift pro všechny ostatní typy běhu. Celá kolekce Endorphin je nově v prodeji u specializovaných prodejců po celém světě i na webových stránkách saucony.com.

Jeff Dengate v recenzi této obuvi pro časopis Runner’s World píše: „Speed je dostupnější tréninková obuv než závodní model Endorphin Pro (cena 200 USD), což je možná nejskvělejší maratonová obuv, kterou vyrobil někdo jiný než Nike. Molly Seidel se v těchto botách v kvalifikaci na olympijský maraton umístila na druhém místě. Model Speed sice stojí míň, ale nabízí většinu stejných prvků, včetně pružné pěny na bázi materiálu PEBA. Klíčový rozdíl ale spočívá v tom, že místo extrémně tuhé destičky z karbonového vlákna využívá nylon, takže je výrazně pružnější a pohodlnější při delším běhu a tréninku. V našich testech nepůsobila výrazně pomaleji než model Pro, a to ani podle jednoho z našich testerů, který se téměř probojoval do kvalifikace na olympijský maraton. Za tuto cenu musí společnost Saucony modelu Speed prodat spousty,“ dodal Dengate.

„Poprvé jsem v této obuvi vyběhl na kopcovitou trasu v délce 24 km,“ říká tester z časopisu Runner’s World. „Model Endorphin Speed podával vynikající výkon a cítil jsem se v něm opravdu výborně. Zaběhal jsem si v něm i na dráze, a to dvoustovky pod 30 sekund a dokonce i intervaly 800 metrů pod 2 minuty. Tato obuv určená na delší vzdálenosti je perfektně pohodlná i při tréninku rychlosti, což je naprosto úžasné.“

„Toto důležité ocenění ze strany časopisu Runner’s World nás obzvlášť potěšilo, protože kolekce Endorphin je nejúžasnější v celé historii značky,“ říká Shawn Hoy, viceprezident pro globální produkty ve společnosti Saucony. „Každý den se snažíme běhání aspoň trochu zlepšovat způsobem, který je naší společnosti Saucony vlastní. Obuv Endorphin Pro umí při závodech prostě čarovat a model Speed je spolehlivý univerzál na každodenní trénink, který se výkonem vyrovná závodní obuvi. Běžci, kteří by rádi dosahovali elitního výkonu při každém běhu, obuv Speed rozhodně ocení.“

Kolekce Endorphin: Evoluce rychlosti

endorphin-speed

Jako první přichází nejvýkonnější model Endorphin Pro. Tato závodní obuv využívá destičku z karbonového vlákna, díky které běžci zařadí ještě vyšší rychlost a vylepší si osobák. Kolekce dále obsahuje oceňovaný model Endorphin Speed, který dosahuje skoro stejného výkonu díky flexibilnější nylonové destičce a rychleji v něm dosáhnete vyšší rychlosti při tempovém tréninku i na závodech.  A nakonec obuv Endorphin Shift, která se díky kombinaci měkkého tlumení a stabilnější platformy hodí na hladký běh kdykoli během týdne. Tři modely, skvělé výsledky.

Podrobnosti o produktech kolekce Endorphin

Endorphin Pro:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Nové velmi lehké tlumení PWRRUN™ PB s materiálem PEBA je o 40 % lehčí než naše tlumení PWRRUN+™ a vrátí vám 88 % vydané energie.
 • Destička ve tvaru písmene S vyrobená našimi vývojáři z karbonového vlákna po celé délce boty je velmi lehká a pevná, takže ulehčuje přechody a optimalizuje použitou pěnu tak, aby přinášela efekt odrazového můstku.
 • Technologie FORMFIT™ technology pohodlně obejme nohu ze všech stran, aby vám obuv dokonale sedla.
 • Svršek s výztuhami s 3D tiskem je flexibilní a zároveň nohu podrží přesně tam, kde to potřebujete.
 • Offset/drop: 8 mm; hmotnost: pánský model 213 g, dámský model 179 g.

Endorphin Speed:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Nové velmi lehké tlumení PWRRUN™ PB s materiálem PEBA je o 40 % lehčí než naše tlumení PWRRUN+ a vrátí vám 88 % vydané energie.
 • Destička ve tvaru písmene S vyrobená našimi vývojáři z termoplastického polyuretanu po celé délce boty je velmi lehká a pevná, takže ulehčuje přechody a optimalizuje použitou pěnu tak, aby přinášela efekt odrazového můstku.
 • Technologie FORMFIT™ pohodlně obejme nohu ze všech stran, aby vám obuv dokonale sedla.
 • Svršek s výztuhami s 3D tiskem je flexibilní a zároveň nohu podrží přesně tam, kde to potřebujete.
 • Offset/drop: 8 mm; hmotnost: pánský model 221 g, dámský model 192 g.

Endorphin Shift:

 • Technologie SPEEDROLL vás požene dopředu a díky pocitu nekončící rychlosti poběžíte rychleji a bez námahy.
 • Silnější mezipodešev s tlumením z pěny PWRRUN slouží jako optimální platforma pro hladký běh, která vás požene dopředu.
 • Nižší offset/drop zvyšuje stabilitu a společně s rozšířenou patní částí z termoplastického polyuretanu i gumovým mediálním klínkem nohu dobře podrží.
 • Offset/drop: 4 mm; hmotnost: pánský model 286 g, dámský model: 269 g.

 

 

 

 

Nové Saucony Ride 13 na podzim 2020

Tisková zpráva společnosti Saucony:

Nová obuv Ride 13, nyní vybavena tlumením PWRRUN™, je tu pro všechny, kteří si při běhu chtějí dopřát spolehlivé pohodlí. V tomto modelu si vychutnají spoustu kilometrů s ještě měkčím tlumením a v novém aerodynamickém tvaru.

WALTHAM, USA – Globální výrobce výkonnostních běžeckých a lifestylových produktů Saucony® dnes odhalil zcela novou obuv Ride 13, která je přímo nabitá novinkami a dokonale uspokojí všechny, kteří si při běhu chtějí dopřát spolehlivé pohodlí. Tato univerzální tréninková obuv značky Saucony bez podpory došlapu teď využívá tlumení PWRRUN™, takže přináší ještě vyšší návratnost energie a běžci si v ní vychutnají víc hladkých kilometrů. Mezi další novinky patří vylepšená konstrukce FORMFIT™, ve které budou mít běžci pocit dokonalého pohodlí přizpůsobeného na míru, a odolná podešev z foukané pěny, která přináší ještě větší a lehčí tlumení. Model Ride 13 bude k dostání v Evropě, na Středním východě a v Africe od 1. září u vybraných specializovaných prodejců a na webových stránkách saucony.com.

„Naše neutrální tréninková obuv číslo jedna teď přichází ve výrazně zmodernizované verzi,“ říká Shawn Hoy, viceprezident společnost Saucony pro globální produkty. „Nový model Ride 13 teď využívá tlumení PWRRUN, a díky tomu skvěle kombinuje pohodlí i výkon, takže si v něm běžci vychutnají hladší běh a ještě živější tempo. Díky vylepšené konstrukci FORMFIT navíc běžci určitě ocení pocit bezpečí, který jim přináší.“

Model Saucony Ride 13 přinese tyto parametry

saucony-rede-13

 • Tlumení PWRRUN skvěle vrací vydanou energii a déle vydrží.
 • Podešev TRI-FLEX™ přináší optimální flexibilitu a přechody z paty na špičku.
 • Podešev je vyrobena z odolnější foukané gumy, takže po delší dobu nabízí vyšší výkon.
 • Nejkvalitnější konstrukce FORMFIT značky Saucony nohu pohodlně obejme a padne vám jako ušitá na míru.
 • Prodyšný svršek s 3D potiskem podle potřeby nohu podrží nebo se roztáhne.

Model Saucony Ride 13 bude v prodeji od 1. září 2020, a to v pánských velikostech 7 až 13, 14 a 15 a v dámských velikostech 5 až 12 (podle amerického číslování).

O společnosti Saucony: Saucony, divize společnosti Wolverine Worldwide, Inc. (NYSE: WWW) je přední globální značka pro běžecký životní styl, která kombinací výkonnosti, inovací a stylu vytváří neodolatelnou běžeckou obuv a oblečení se svými věhlasnými značkami Saucony a Saucony Originals. Společnost Saucony, založena roku 1898, podporuje lidského ducha na každém kroku, při každém běhu a po celém světě. Heslo společnosti Run for Good funguje jako výzva pro všechny lidi, aby si vyzkoušeli, jakou má běh sílu proměnit člověka. Mezi oceňované inovace společnosti patří technologie PWRRUN™ PB, PWRRUN+™ a FORMFIT™.Ve společnosti Saucony je dobrý každý den, kdy si jdeme zaběhat. A ještě lepší den je ten, kdy ke běhu inspirujeme ostatní.

Jonathan Quint

Ředitel marketingu pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky

 

Saucony® Triumph 17 vítězem kategorie Editor’s Choice

Saucony® Triumph 17 vítězem kategorie Editor’s Choice v průvodci běžeckou obuví pro jaro 2020 časopisu Runner’s World.

„V obuvi Triumph budou běžci jednoznačně triumfovat.“

WALTHAM, USA  – Společnost Saucony, která vyrábí běžecké a lifestylové vybavení a tím podporuje lidského ducha na každém kroku po celém světě, s nadšením oznamuje, že její obuv Triumph 17, která využívá tlumení PWRRUN+™, zvítězila v kategorii Editor’s Choice v průvodci běžeckou obuví pro jaro 2020 časopisu Runner’s World. Nová generace tlumení mezipodešve PWRRUN+ společnosti Saucony je o 28 % lehčí než předchozí prvotřídní tlumení této značky, a je tak pružnější, výkonnější i responzivnější.

Amanda Furrer ve své recenzi pro Runner’s World píše: „Běžci byli nadšeni z toho, jak luxusně se v modelu Triumph 17 cítili. Obuv samozřejmě nelze posuzovat jen podle pocitu pohodlí. Nejdřív jsem si říkala, jestli mě tak měkká bota vůbec při ranním běhu přinutí přidat na rychlosti. Postupně jsem si ale na běh obouvala Triumphy čím dál častěji, běhávala jsem v maratonovém tempu a na jejich tlumení a odraz jsem si doslova navykla. Zdrojem tohoto hnacího motoru je nová mezipodešev PWRRUN+. Podle společnosti Saucony je tato nová pěna o 28 % lehčí a navíc odolnější než její předchůdce. Při běhu je obuv pružnější i flexibilnější. Mám na testování i jiné modely, ale tato obuv je můj nový miláček na letošní sezónu tréninku na maraton.“

„Pro celý tým společnosti Saucony je zisk této ceny od časopisu Runner’s World a uznání ze strany běžců po celém světě velká pocta,“ říká Shawn Hoy, viceprezident společnosti pro globální produkty. „Naším cílem je přinášet běžcům naprosto zásadní vybavení, které zlepší jejich výkon, a to ve výrazném stylu společnosti Saucony. Běžci, kteří chtějí to nejlepší ochranné tlumení, které je zároveň lehoučké a pružné, budou z dokonale responzivní a výkonné obuvi Triumph naprosto nadšeni. Nemůžeme se dočkat, až v ní po celém světě začnou polykat první kilometry. V obuvi Triumph budou běžci jednoznačně triumfovat.“

Saucony Triumph 17

Díky nejnovější generaci technologie nepřetržitého tlumení PWRRUN+ běžci ocení pohodlí a výkon, které jim zcela nová obuv Triumph 17 přináší. Nové tlumení mezipodešve PWRRUN+ je flexibilnější, odolnější a lépe pruží;

 • PWWRUN+ je o 28 % lehčí než předchozí pěna společnosti Saucony (video zde).
 • Vložka FORMFIT™ 360° chodidlo dokonale obejme a postará se o jeho pohodlí ze všech stran.
 • Vylepšená pata a špička, včetně nové geometrie, zlepšují rychlost pohybu vpřed.
 • Prvotřídně zpracovaná místa, která jsou v bezprostředním kontaktu s nohou, jako luxusní pěna na patním límci a podšívka jazyka.
 • Podešev TRIFLEX™ je odolnější a urychluje přechod z paty na špičku.
 • Svršek se síťoviny se 3D tiskem je flexibilní a přináší oporu tam, kde je to potřeba.
Nahoru
15 položek celkem